Ze Saint Jean do Roscenvalles

      4 Comments on Ze Saint Jean do Roscenvalles

Ráno po budíčku a sbalení se nás čekala cesta městem k bráně, odkud se oficiálně vychází na pouť. Po cestě jsme v předchozím příspěvku zmiňované pekárně koupili bagetu a něco, co se podobalo několika slepeným rohlíkům dohromady. Ještě že tak, poněvadž jsme další otevřený obchod nenašli. Teda nenašli tam, kde nám bylo řečeno, že je obchodů dokonce více. Možná si to pan v kanceláři pro poutníky drobet popletl.

Nicméně už nepopletl, kudy máme jít a že to bude docela výstup. Byl, ze Saint Jean původní  nadmořské výšky 200m jsme postupně nastoupali do výšky 1400 a pak sestoupali do 952m nad mořem.

Mezitím jsme prošli kolem Orrisonu (nebo Orisson?), bojovali s protivětrem, bokovětrem, zdruhéstranyvětrem a horským sluníčkem. Poslední se mi moc nepodařilo a jsem teď drobátko červený. No hlavně, že mám v batohu ten krém na opalování, že. Mea culpa.

Cesta by se dala popsat slovy jako dlouhá, náročná, umorná, stinná, osvícená, kamenitá, travnatá, do kopce, z kopce, banán za euro, džus za dvě eura, “chocolate cake” za euro, co byl ve skutečnosti poloviční brumík. Za euro.. No dobře, tak ta popisující slova nenapíšu, abych držel basu s ostatními a mohl se tvářit, jak to bylo v pohodě.

Takže, cesta byla povznášející a dostatek vody pomáhal pocení. Někde jsem četl, že prý stačí nosit s sebou jeden litr vody.. Nevím, jak ostatní, ale mě ty čtyři litry sotva stačily. Ještě po cestě byl ten stánek s eurovýma banánama. Jo a taky měli vařená vejce v ceně euro. Nicméně pan prodejce za platbu po zeptání se, odkud jsme, poděkoval skoročesky. Prima.

Jinak obecně jsou tu lidé celkem přátelští. Možná se to změní až přijdu ke své posteli a opět zjistím, že je obsazená někým jiným. Nechme se překvapit.

Máme ubytování v alberque v Roscenvalles, ve starém klášteře. ve sklepě bez oken. No, tam bude atmosféra.

To mi připomíná, že bych měl jít chrápat, prý to tu máme opustit do zitřejších osm hodin.

PS: menu pro poutníky bylo výživné, hustá polívka kdoví, s čím, hranolky, ryba a potom jogurt 150ml. A vodu nebo víno, které jsem neochutnal, páč by mě museli do postele odnést…
PS2: wifi tu je naprd, sedím na chodbě a úspěšně předstírám, že mám signál. Už se mě ptali tři lidi, jestli mám, a já říkám, že ne, že jen předstírám. Hehe, dva to pochopili 😛

4 thoughts on “Ze Saint Jean do Roscenvalles

 1. Evelina s.r.o.

  Dobré brzké ráno tu noc v klášterním sklepě my hřbitofilové tak trochu závidíme. Tady vše při strém, naše kokosy přežily cestu bez prasknutí, lučišníci posbíraní teplá káva se snídaní na stole. 🙂 🙂 prostě jsme s Tebou !!!!! 😀

 2. IgorP

  Hm, to alberGue v RoNceSvalles (ehm, spanelstina je pravdepodobne nejjednodussi evropsky jazyk, ale obcas daji nazvy vesnic a mest zabrat 😉 ) nam prislo jako jedno z nejlepsich. Tak jsem zvedav, co na nej reknes Ty, az zas budes mit signal. 🙂 Thanx for blogging!

  1. Zdenda Post author

   Nojo, koukám na nástěnku v albergue v Puente la Reina a mají tu opravdu všude alberGue, hm. Jinak názvy některých místních jsem dosud nepokořil, Zariquiegui kupříkladu, tam jsme včera přespávali pod širákem bez wifi…

   1. IgorP

    No tak baskicke nazvy jsou primo neuveritelne, ten jazyk je zas na opacne strane spektra slozitosti nez spanelstina; naprosty unikat obsahujici rekurzi. Kazdopadne, buen camino!

Comments are closed.